Jakie botki warto kupić na jesień?

Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

W Polsce jesień zazwyczaj jest dość łagodna. Nieco deszczowa, ale temperatura utrzymuje się na w miarę dobrym poziomie. Podobnie zresztą jak i zimą. Dziś większość kobiet myśląc o obuwiu jesiennym, decyduje się na zakup botków. Z czego to wynika? Są one przede wszystkim bardzo eleganckie. Poza tym są również zazwyczaj ciepłe i wysokie, dlatego dobrze ochraniają nogę. Ze względu na to, iż zimy również są dość łagodne, zazwyczaj botki stają się dla nas obuwiem właśnie na te dwie pory roku. Jakie botki jednak warto zakupić, by faktycznie mogły posłużyć nam za podstawowe obuwie zimowe?

Szpilka, koturn a może słupek?

Na rynku mamy różnego rodzaju botki. Najpopularniejsze to oczywiście te płaskie, ponieważ są najwygodniejsze i możemy w nich chodzić po każdej powierzchni. To absolutnie jest podstawa, w którą zawsze warto zainwestować. Trzeba jednak przyznać, że buty na jakimś obcasie, nawet małym, również muszą się w naszej szafie znaleźć. Ubieramy je bowiem na jakieś większe wyjścia, czasem do pracy, na randkę itp. W takim wypadku możemy zainwestować w botki na szpilce, które nie tylko są bardzo eleganckie, ale również pasują do wielu stylizacji. Przykładowo świetnie wyglądają w zestawieniu z sukienką czy też ze spódnicą. W wielu przypadkach takie botki mogą stanowić nawet ozdobę stylizacji. Bez wątpienia warto je w swojej szafie mieć.

Również warto pomyśleć o tym, by zainwestować w botki na słupku. Są one dość stabilne, nadają się również do noszenia do pracy. Warto jednak postawić na jakiś niższy słupek i dobrą platformę, która będzie oparciem dla naszej stopy. Niektóre kobiety są również zwolenniczkami obuwia na koturnie. Trzeba jednak przyznać, że jest ono dość specyficzne i nie każdemu odpowiada. Koturn jednak jesienią również prezentuje się elegancko, świetnie pasuje do spodni. Należy więc samodzielnie zdecydować, jakie obuwie najbardziej by nam odpowiadało. Warto jednak skupić się przede wszystkim na botkach na szpilce, ponieważ są one najbardziej uniwersalne i przede wszystkim kobiece.

Czy botki na szpilce mogą być wygodne?

W przypadku botków na szpilce wiele kobiet zastanawia się jednak, czy są one wygodne i czy można chodzić w nich swobodnie do pracy. Oczywiście jeśli jakaś kobieta nie jest przyzwyczajona do wysokich obcasów, początkowo może mieć z tym problem. Tutaj jednak tajemnica tkwi przede wszystkim w tym, by dobrać dobrze wyprofilowane obuwie. Wówczas można chodzić w nim cały dzień. Takie botki nie powinny być nadmiernie wysokie, by nienaturalnie nie wyginały nam stopy. Dobrze również, by miały jakąś malutką platformę, dzięki której nasza stopa będzie miała oparcie.